KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

sobota, 16 lutego 2013

EZOTERYKA A DUCHOWOŚĆ.

Ezoteryka a duchowość, fakty i mity.

Nie wszystko wygląda tak jak nam się wydaje. Wszystko, co stare na tym świecie, ma swoje drugie dno, niewidoczne gołym okiem. Wierzch to lukratywna wiedza a środek zawiera arszenik, zatruwający istotę człowieka.
Ezoteryczny świat , to bardzo niebezpieczna zabawa. 
Okultyzm, prekognicja, tarot, numerologia, astrologia, reiki, joga i inne. Wszystko to pretenduje do pseudonauki o człowieku i pokazuje nam prawdy jedynie słuszne. Wierzch może się taki wydawać ale jak zajrzymy już głębiej to jest tam zepsucie , podłączenia do ciemnych istot , degradacje człowieka, szufladkowanie, naznaczanie, odbieranie mocy, samodzielności i samowystarczalności.
Weźmy pod lupę numerologię, astrologię i znaki zodiaku, które tak niewinnie projektują człowiekowi życie w zgodzie z jego datą urodzenia. Wszystko ładnie podane, logicznie wytłumaczone, poszufladkowane, naznaczone, napiętnowane. Odtąd dotąd to Ty. Ani mniej ani więcej. Masz poruszać się po określonym szlaku naznaczonym przez mapę, która jest ci zaproponowana przez te pseudonauki. Tak głęboko, niezauważalnie, podprogowo, sukcesywnie wsiąka ta treść w twoją podświadomość. Niezauważalnie stajesz się tym, w co uwierzyłeś , że jesteś. Wpuściłeś wraz z tą wiedzą ograniczające myślenie na swój własny temat. A ty jesteś istotą o nieskończonej świadomości , niezamknięty, nieskończony, ponieważ twórczy w nieskończoności swojej istoty. Nic , co zamknięte, dokonane, nie jest twoją prawdą.
Ciągle się rozwijasz i możesz być kim chcesz. Wszystko zależy od twoich wyborów. Pamiętaj o swojej nieskończoności i nieograniczoności. 
 
Tarot- magiczna nazwa, magiczny świat symboli dużych i małych arkanów, pokazujących rozwój człowieka w sposób dualny. Świat dobra i świat zła. Wszystko na pozór niewinne, uporządkowana wiedza, daje możliwość zaglądnięcia do wnętrza człowieka i jego losu. Bardzo kuszące znać los człowieka i wiedzieć o nim więcej niż on sam. Jest to cukierek w formie wiedzy ale jest i arszenik. Trucizna i pułapka znajduje się w istocie Tarota, która wprowadziła tę wiedzę do świata ludzi. Nawet jest takie powiedzenie wśród ezoteryków , że Tarot wybiera sobie swoich adeptów. Ja powiedziałabym , że wybiera sobie swoje ofiary.
Wiedza, która pochodzi z zewnątrz jest zawsze okupiona tym ,że musimy za nią zapłacić haracz. To tak jak na Ziemi musisz wykupić licencję aby z czegoś korzystać. Za wiedzę z zewnątrz  się płaci. Istocie Tarota też trzeba zapłacić i to swoim życiem. Ta Istota z wysokich poziomów energetycznych ale z ciemnej strony, wymaga poświęceń za wiedzę.Taka wątpliwa "symbioza".
Musisz dla niej wyprodukować energie, którymi się żywi. A żywi się
depresją, smutkiem, oportunizmem, samotnością, negatywizmem, biedą, porażką, nienawiścią, przemocą, krytycyzmem, ocenianiem, niepewnością siebie. Robi spustoszenie w tematach życiowych takich jak: zdrowie i rodzina. Zabiera  80 % mocy twórczych. Oddajesz jej swoją energię życiową. Jeśli chcesz rób to dalej. To twoje Życie.
Musisz jednak wiedzieć, że nigdy nie osiągniesz wolności jeśli będziesz korzystać z jej wiedzy. Powoli upadniesz jako człowiek i jako istota.
 
Reiki- technika uzdrawiania- wiedza pochodzi również od ciemnej istoty.
Oczyszczając klientów metodą „ Droga do Wolności”, byłam w szoku ile stempli, znaków magicznych nie z tego świata miały na sobie osoby inicjowane przez swoich mistrzów. Blokady wzdłuż kręgosłupa, węzły energetyczne, które nie pozwalają rozwinąć skrzydeł człowiekowi. Trzymają go w magicznym kręgu destrukcyjnych energii, biedy, choroby, porażki, braku motywacji, depresji. To haracz, który musisz zapłacić za wiedzę , która nie pochodzi z twojego źródła. Ta istota blokuje ci twórczość, równowagę, zadowolenie. Blokuje ci sukces.
Ale to ty decydujesz o swoim życiu i o tym komu otwierasz drzwi do swojego sanktuarium. Pamiętaj, klamka jest zawsze od środka. 
 
Bądź uważny i zawsze korzystaj tylko ze swojej wiedzy aby uniknąć zastojów w swoim życiu i rozwoju. Szukaj mistrza w sobie i nikomu nie oddawaj swojej mocy. Ezoteryczny świat to pułapka na drodze do duchowości. Teraz już masz wiedzę, możesz ją przeanalizować lub odrzucić. 
Duchowość to samodzielny rozwój i korzystanie  ze swojego własnego źródła.