KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

środa, 2 stycznia 2013

"Wolnoć Tomku w swoim domku".


Czy uważasz, że wpuszczanie do swojego życia osób, które mówią ci jak masz żyć, co masz robić, jest dla ciebie dobre i twórcze?
Jak się czujesz, kiedy ciągle ktoś poddaje krytyce jak myślisz, co robisz, co mówisz?
Wiecznie cię poprawia, naprawia, prostuje.
Wie lepiej od ciebie samego, co jest dla ciebie dobre a co nie. Wślizguje się swym jadem niepewności, najpierw w Twoją głowę, potem obejmuje całe ciało a na końcu stoi w centrum Twojego życia. On nad nim przejmuje władzę, kontrolę i układa Twój życiorys jak menu, na które ma ochotę. Ale czy to jet Twoje menu?
Dlaczego pozwalasz na taki obrót spraw, dlaczego trzymasz się takich ludzi? Na co i po co chcesz zbierać takie doświadczenia?
A może prawda jest banalna, łatwiej się oprzeć na kimś niż wziąć za siebie odpowiedzialność.
Proszę przemyśl to. Nie dawaj odpowiedzi od razu. Uwolnij EGO i przefiltruj przez serce, to wszystko, co jest powyżej napisane. 
Samodzielność myślenia i działania wymaga ogromnej odwagi, czasem samotności, rebelianckiej duszy, niezmąconej wiary w to, że idziemy zgodnie z planem naszego Ducha.
Kiedy idziesz drogą EGO, ciągle pytasz innych o zdanie, szukasz informacji na zewnątrz, ciągle gromadzisz wiedzę pochodzącą od innych i nigdy nie jest jej dość. Wlewasz w siebie cudze ścieżki, doświadczenia, unikając swych własnych. Lepsze inne, niż moje, bo już sprawdzone i pochodzą od autorytetu. Przecież ten, kto to napisał ma na swoim koncie dwa fakultety, napisał pięć książek, więc chyba wie co mówi. To autorytet. Niewątpliwie ale czy Twój?
Znam ludzi, którzy nie mając wykształcenia, są tak prawdziwi w swojej mądrości, że aż poraża, ich skromność i olbrzymi potencjał prawdy.  Są bez fasady, bez mgr. przed nazwiskiem. Robią cudowne rzeczy, leczą, uzdrawiają, dotykają, przytulają, mówią, milczą a ich wibracja wybija naszą własną mądrość. 
Intuicja, dostęp do wewnętrznej mądrości, nieskażona terminowaniem u kogoś mądrzejszego.
Prawda, własny kod Leonardo da Vinci. Tylko Ty masz do niego klucz przypomnienia. 
Wreszcie, gdy zrzucisz pęta cudzej wiedzy, znajdziesz odbiorców swojej prawdy, która w naturalny sposób uruchomi potencjał u ludzi, którzy do ciebie przyjdą. 
Obnaż się, powiedz- "jestem głupi jak nowo narodzone dziecko" - i intuicyjnie rób, nakładaj ręce na chorych, uciekaj z sytuacji, gdzie źle się czuje Twoja dusza lub ciało, reorganizuj swój świat, jedz, kochaj, uprawiaj miłość.
Odetnij się od schematów, bądź wolny.

" Onasis"