KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

sobota, 18 sierpnia 2012

W drodze do energetycznej wolności cz. I

Człowiek nawet nie zdaję sobie sprawy, że jest poddawany wpływom energetycznym każdego dnia. Tym dobrym i tym destrukcyjnym. Otaczający nas świat dualizmu sprawia , że mamy jeszcze energie ciemne i jasne, budujące i destrukcyjne, wspierające i uwalające. Żyjemy w zależnościach emocjonalnych z innymi ludźmi. Wpływamy na siebie naszymi myślami, czynami, pragnieniami. Niewidoczna pajęczyna połączeń subtelnych lub brutalnych  powoduje, że nie mamy wolności energetycznej. Nasze pola  zawierają mnóstwo obcych elementów, obcych wpływów, zabrudzeń, haków itp.
Oprócz ludzi wpływają na nas przedmioty, miejsca, które też mają swoją wibrację i nie zawsze dobrą. Czasem przyczyną chorego kręgosłupa mogą być emocjonalne ataki innych ludzi, karcące ich myśli , które jak jad wpływają do naszych ciał energetycznych a potem fizycznych struktur wywołując chorobę.
Aby się przed tymi energiami ochronić musimy stworzyć swój silny system energetyczny. To jest najlepsza ochrona dla naszego całego jestestwa.
Mając silne pole  wibracyjne jesteśmy zdrowi nie tylko fizycznie ale i duchowo. Stanowimy indywidualną część wszechświata we współtworzeniu a nie część trybu zniewolenia przez inne siły energetyczne.
Wolność od energetycznych negatywnych wpływów powoduje , że nasze życie układa się harmonijnie i zgodnie z naszymi założeniami. 


Jak zadbać o energetyczną strukturę ciała człowieka ?

Najprościej - wykonując ćwiczenia uruchamiające trzy czakry, które udrażniają kanały energetyczne i przestawiające ciało na pobieranie energii bezpośrednio z Matki Ziemi.

Czakry są centrami energetycznymi, zlokalizowanymi w ciele eterycznym człowieka  służącymi do bezpośredniego pobierania, przetwarzania i rozprowadzania energii życiowej po całym organizmie.
Jest ich 12 w tym 7 podstawowych znajdujących się w obszarze ciała człowieka.
Spytacie dlaczego tylko 3 czakry, znajdujące się od pasa w dół?
Odpowiedź jest prosta . Większość osób, które zaglądają na ten blog to ludzie, którzy rozwijają się duchowo. Ich górne czakry są dobrze rozwinięte ale kosztem dolnych, które odpowiadają za dobrą realizację w świecie materialnym. Często ludzie uduchowieni mają piękne wizje, idee, których nie mogą wprowadzić w czyn, ponieważ ich siła przebicia i moc w działaniu jest znikoma .
Wykonując te ćwiczenia codziennie aktywizujemy, wzmacniamy czakry dolne co daje nam balans w życiu pomiędzy duchowością a światem fizycznych doznań. Poniżej znajdziecie opis za co odpowiedzialne są poszczególne czakry.


Czakra podstawy - zdrowie, witalność, energia, bezpieczeństwo, łączność z ziemią i naturą, ukorzenienie, stabilność, pewność, siła, odwaga, moc. Związana z ziemią, ugruntowaniem, materią. Prawidłowo funkcjonująca odpowiada za harmonijną realizację nas samych tu i teraz w sferze materialnej. Energetyzuje i wzmacnia ciało, pobudza krążenie krwi, układ mięśniowy i kostny. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, rozwój osobowości.
Czakra pępkowa(krzyżowa) – to centrum energii seksualnej i sił twórczych . Energetycznie wpływa na narządy płciowe, pęcherz moczowy, jajniki i jądra. Odpowiada za radość, przyjemność, seksualność, szacunek, inteligencję emocjonalną, siłę życiową, niezależność, swobodne przejawianie się, wolność.
Czakra splotu słonecznego -  dostatek, szczęście, komfort, działanie, moc w działaniu, pracowitość, skuteczność, współdziałanie, optymizm, samoświadomość, akceptacja. Związana z jamą brzuszną, przeponą, żołądkiem, wątrobą, śledzioną, trzustką. Za jej pomocą jest energetyzowane całe ciało. Jest to najważniejsza elektrownia energii w ciele człowieka.

Korzyści z ćwiczeń fizycznych uruchamiających 3 czakry.
  • Balans pomiędzy duchowością a materią.
  • Pobieranie energii bezpośrednio z Ziemi:           
         - przyspieszona przemiana materii                                                                                   - zmniejszone łaknienie                                       
         - wzrost libido                                                       
         - młody wygląd                                                    
         - szczupła sylwetka                        
  • Silne uruchomienie energii kreacji i tworzenia. 
  • Wyzwolenie ukrytych talentów i pasji. 
  • Wzmożony apetyt na życie i doświadczenia.
Zapraszam do obejrzenia filmiku  zawierającego ćwiczenia z warsztatów we Wrocławiu.