KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

środa, 24 czerwca 2015

PRZESTRZEŃ DZIECKA TWOJĄ PRAWDZIWA NATURĄ

Dziś są moje urodziny, więc w związku z tym życzę wszystkim dużo pogody ducha i jak najwięcej dziecka w sobie.
W dedykacji fragment mojej książki " Droga do Siebie - luksus podwójnie czekoladowy"

„ PRZESTRZEŃ DZIECKA TWOJĄ PRAWDZIWA NATURĄ”.

Patrząc na dzieci w piaskownicy, bawiące się w stawianie babek, dopadają mnie jak stado zgłodniałych wilków bardzo przyjemne myśli. Ot, prawdziwe życie rozgrywa się właśnie tu. Tu znajduje się wylęgarnia najwspanialszych twórczych umysłów następnego pokolenia. Piaskownica!Pobłogosław Panie Boże to miejsce, śmieję się w duchu. To tu rozgrywa się akt twórczy. Boże nie pozwól aby jakaś mama przerwało to słowami – Adaś idziemy na obiad do domu albo tak się nie robi babek- daj łopatkę ja ci pokażę. Oj nie, nie mamo nie podchodź, twój czas przeminął, teraz ten malec niech da z siebie wszystko po co tu przyszedł. Ha, ha, ha jakie to groteskowe oglądać jak wysterylizowane mamy chcą uczyć tworzenia z punktu widzenia swojej foremki. A niech to wszystko ........dajcie im spokój , niech się zabawią same tak jak chcą. W nich nadzieja na inne jutro. Mamo zatrzymaj się i tylko patrz i podziwiaj, rośnie ci mały geniusz!

-Bycie w dziecięcym świecie wyobraźni to cudowny dar od wszechświata, który notabene ma naturę dziecka. Dziecka wiecznie ciekawego, doświadczającego, ubrudzonego i co najciekawsze niesterylnego.
A ty kochanie, jesteś jednym z ogniw łączących wszystko co z niego powstało.
Jesteś autsajderem, eksploratorem i de florystą wszystkiego co nieznane, bo jeszcze nie stworzone. Na tym polega twoja siła aby zostawić to twórcze dziecko ciekawe świata, w każdym lub na każdym etapie twojego życia i nieść tę wiedzę innym, że to jest ich naturą.
Dobrodziejstwo to twoja codzienność a nie przywilej grzecznych w swej grzeczności wobec siebie i innych.

- Ok, wchodzę do swojej piaskownicy i zrobię babki ze swojego życia takie jakie chcę. Tym razem będą moje autorskie. Oj, jeszcze im swoje logo przykleję, ha, ha, ha....