KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

sobota, 27 czerwca 2015

" CZAS NA KONKRETY?"

CZAS NA KONKRETY ?”


Naprawdę........ myślę, że czas na konkrety, sama nie wierzę, że to napisałam. Konkrety........co to za słowo? Po co mi one....i czyj niepokój mają zaspokoić?
Kto się ich domaga, czy aby na pewno ja?

- Konkret, to taka zamknięta forma- słyszę nie poprosiwszy uprzednio o radę- puszka z zawartością, ani mniej ani więcej, tylko to co tam włożono. Nie ma w niej miejsca na rozszerzenie ani na zawężenie. Nie ma tam też miejsca na inny smak niż ten, który jest w niej zawarty.
Zamknięte, już po ptakach. Aspekt twórczej zmienności nie istnieje w tej przestrzeni.
Konkret to konkret....... zamknięta forma. Skądinąd dobre pytanie........ale kto domaga się konkretów?
Człowiek a właściwie jego natura chce oswoić życie. Oswoić go za pomocą deklaracji, prekognicji przepowiadającej przyszłość, stanu zamkniętej kreacji i dogmatu. Chce aby wszystko było przewidywalne jak na mapie, stąd do tond docieramy tak i tak. To daje człowiekowi archaicznemu poczucie szlaku idealnego, pewnego i niezaskakującego. Utarty szlak, łatwy, przyjemny bez ekscytacji niespodzianki i eksploracji.
Nowoczesny lub inaczej współczesny człowiek, który już odkrył, że jest kimś więcej niż tylko ciałem i duszą, chce doświadczać kreacji, więc godzi się na nieprzewidywalność i tworzenie własnych szlaków. Jeśli tak się przytrafi, że przez moment skorzysta z już istniejącego, to też w porządku ale zejdzie z niego wcześniej czy później, bo utarty szlak prowadzi do puszki a on chce przygody i tworzenia dalej, ponad horyzont wszystkiego, co już zaistniało w stworzeniu.
Więc podsumowując odpowiedź na pytanie, kto chce konkretów, powiem krótko..... archaiczna część ciebie ta, która powinna spocząć już w lamusie. Postaw na nowoczesność, na rozwój, na adekwatność do sytuacji, którą wykreujesz. Reaguj na nią zawsze dziewiczo, spontanicznie i niebanalnie. W takiej postawie nowoczesnego i współczesnego człowieka, nie ma miejsca na konkret. W zamian jest miejsce na wyobraźnię, wenę i zmienność w elastyczności zawartej.