KĄCIK PORAD

Jasnowidz Monika Sunflower Jakubczak.

Możesz kontaktować się ze mną:

biedronka2406@gmail.com

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Wyprawa na Bali - w drodze do samego siebie z Moniką Jakubczak.


Zapraszamy na wyprawę, wszystkich tych, którzy pragną poznać niezwykłą wyspę, jaką jest Bali! Zwiedzić wszystkie te miejsca, które są skarbami natury i dziełem ludzkich rąk, pałace, plaże, wodospady, świątynie...
Przez 14 dni będziemy smakować egzotyczne owoce, podziwiać balijską kulturę i wędrować po aromatycznych polach ryżowych.
W ramach wyprawy magiczne warsztaty Moniki i Jarosława Jakubczak! Opis warsztatów poniżej.
Planowany wyjazd to 06.03.2016, powrót 20.03.2016, lub 20.03.2016 powrót 03.04.2016. Wybór należy do Ciebie!

Dzień pierwszy 06.03
Wylot z...Londynu, Warszawy, Pragi... wybór zależy od Ciebie!

Dzień drugi 07.03
Przylot do Denpasar na Bali i przejazd do hotelu w jednym z najpiękniejszych miast Indonezji – Ubud. Rozlokowanie się w pokojach i wieczorny odpoczynek na basenie, wśród pól ryżowych.

Dzień trzeci 08.03
Zwiedzanie magicznego miejsca jakim jest Miasto Małp oraz zakupy na słynnym bazarze rękodzieła w Ubud. Około godziny 17-tej w centrum miasta rozpoczyna się „Balijski Sylwester”- Ogoh Ogoh, gdzie tańcom, zabawom i przedstawieniom, nie będzie końca a my będziemy brać w nich udział!

Dzień czwarty 09.03
Niezwykły dzień na Bali – Dzień Ciszy – Nyepi. Tego dnia nie wykonuje się żadnych prac, nie wychodzi z domu ani nie pali światła. Całe Bali cichnie aby wsłuchać się w siebie i ... uniknąć kary Bogów, wędrujących po nieboskłonie i szukających nieposłusznych Balijczyków! My zaszyjemy się w cudownym Hotelu – Spa, poddając się masażom, kąpielom i wypoczynkowi. Dla zainteresowanych Monika Jakubczak przygotuje specjalne warsztaty odkrywania...siebie.

Dzień piąty 10.03
Wybierzemy się w magiczną podróż do Świątyni Słonia – Goa Gajah. Zwiedzimy muzeum kultury balijskiej Arma, gdzie napijemy się słynnej balijskiej kawy. Zwiedzimy Pałac Królewski w Ubud oraz Świątynię Sarawati Temple. Posiłek zjemy w cudownej restauracji z widokiem na oplatające góry pola ryżowe...ufff cóż to będzie za dzień!

Dzień szósty 11.03
Wstaniemy bladym świtem i pojedziemy do słynnej Loviny, gdzie każdego poranka przepływają stada delfinów, a my w łodziach zetkniemy się z ich pięknem! Zrobimy zakupy cudownych wyrobów z pereł i muszli (oczywiście tylko Ci, którzy będą mieli ochotę), dzieł słynących w całej Indonezji, a niezwykle tanich. Udamy się do gorących źródeł wulkanicznych, znanych z uzdrawiającej wody – Air Panas Banjar. Zobaczymy energetyczny wodospad Git Git a na zakończenie Świątynię Pura Ulun Danu Beratan, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bali. Ten dzień będzie jeszcze piękniejszy niż poprzednie, a my zmęczeni ale nasyceni pięknem Bali wrócimy do hotelu.

Dzień siódmy 12.03
Dzień wyjazdu z Ubud. Po drodze zwiedzimy słynne grobowce królów – Pura Gunung Kawi, Świątynię Wody - Pura Tirtha Empul oraz zadziwiającą świątynię nietoperzy - Pura Goa Lowah, wraz z otaczającą ją czarną plażą. I na koniec zameldujemy się w pięknych domkach nad samym brzegiem Morza Balijskiego w Candidasie! Tak, tak kochani, nasze domki będą najdalej 10 metrów od linii brzegowej! Kosmos wrażeń i odczuć... fale bijące o linię brzegową, z zawieszonym nad nim basenem! A za plecami wulkany! Czujecie to?

Dzień ósmy 13.03
Dzień odpoczynku...w którym...popłyniemy łodziami na przepiękną białą plażę oraz opłyniemy okoliczne wysepki. Dla chętnych w godzinach wieczornych kolejne warsztaty Moniki Jakubczak, gdzie będziemy uczyć się czuć energię ziemi.

Dzień dziewiąty 14.03
Kolejny dzień plażowania i...nurkowania na rafie koralowej! Cudowne doświadczenie, nawet dla amatorów...wystarczy rurka i okulary...Wieczorem ostatni dzień warsztatów Moni.

Dzień dziesiąty 15.03
Zwiedzimy przepiękne miejsca takie jak Pałac na wodzie – Ujung Water Palace, Ogród królewski – Tamen Titra Ganga oraz tradycyjną wioskę Balijską Tenganan, gdzie zetkniemy się z majstersztykiem rzemiosła – rycinami w drewnie.

Dzień jedenasty 16.03
Zobaczymy Matkę Świątyń – Pura Gunung Agung. Jedyną część zbocza wulkanu, której nie zniszczył wybuch i spływająca lawa w 1962 Roku. Dzięki czemu stała się jeszcze bardziej czczonym miejscem przez Balijczyków. Odwiedzimy Świątynię Pura Ulun Danu Batur i zjemy posiłek w restauracji z widokiem na słynne jezioro... u stóp wulkanu...Widok porażający pięknem!

Dzień dwunasty 17.03
Opuszczamy Candidasę a po drodze zwiedzamy słynne miasto ,,srebra” Celuk, by zakończyć dzień w jednej z najsłynniejszych świątyń – Uluwatu. Znajduje się ona u nabrzeża Oceanu Indyjskiego i zachwyca swymi widokami! Będziemy uczestniczyć w słynnym przedstawieniu Kecak i po zachodzie słońca udamy się do hotelu w mieście Kuta.

Dzień trzynasty 18.03
Poznamy kolejne świątynie Oceanu Indyjskiego – Batu Balong i najpiękniejszą i za razem najsłynniejszą Tanath Loth.

Dzień czternasty 19.03
Ze łzami i wzruszeniem...żegnamy Bali i wracammmyyyy....

W trakcie wycieczki poznamy smak cudownych owoców Bali…

Będziemy uczestniczyć w miejscowych obrzędach...

Dla chętnych cudowne warsztaty Moniki Jakubczak!
Temat: Zrozumieć siebie i żyć tak jak na to zasługujemy.

,,Drogi człowieku, twoje prawdziwe ja zostało zakryte pod warstwą pedagogicznych zabiegów służących jednemu celowi a mianowicie wychowaniu cię na posłusznego obywatela. Posłusznego w wykonywaniu poleceń. Zbudowano z ciebie kogoś kim nie jesteś. Teraz odtwarzasz wszystko co dało ci społeczeństwo czyli wzorce, dekalogi i co główne, odtwórcze podejście do świata i swojego życia. Zabrano ci wolność, kreatywność i aspekt duchowy. Stałeś się obywatelem a nie indywidualną jednostką. Doświadczyłeś zapomnienia tego kim jesteś i co możesz. Teraz jest dla ciebie czas abyś zaczął żyć swoim życiem i świadomie to życie kreował, według tego kim jesteś pod warstwą społecznych oczekiwań. Zacznij myśleć za siebie. Zacznij od dziś. Wejdź świadomie dokonując wyboru w przestrzeń przypomnienia.
Zachęcam cię serdecznie jeśli chcesz, jeśli jest to twoją wolną wolą i potrzebą do wzięcia udziału w różnych zajęciach mających na celu:

- Rozwijanie w sobie świadomości prawdziwego siebie.
- Świadome kreowanie życia poprzez powrót do własnej percepcji.
- Pozbywanie się starych przekonań.
- Uzdrawianie i odkrywanie swoich aspektów za pomocą głębokiego wejścia w to co nieświadome.

1) - Medytacje na plaży i w miejscach, które mogą okazać się potrzebne w poznawaniu własnej natury.
2) - Relaksacyjny taniec uwalniający wewnętrzną moc i przełamujący własny wstyd i skrępowanie.
3) - Malowanie intuicyjne w plenerze otwierające na własną kreację i własną sztukę.
4) - Ćwiczenia o świcie wybudzające wytwarzanie energii, uzdrawiające ciało i umysł.
5) – Wspólne bycie we własnej ciszy"

Koszt wycieczki  + przelot.
W ramach tej kwoty znajdują się:
- przejazdy z i na lotnisko w Denpasar
- hotele ze śniadaniami
- wszystkie wycieczki w ramach grafiku wraz z przewodnikiem
- pływanie łodziami
- nurkowanie
- ubezpieczenie na czas podróży
- opieka w czasie wyprawy
- warsztaty Moniki Jakubczak

Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie biletu lotniczego, w którym oczywiście pomagam!
ZAPRASZAM SERDECZNIE!

Ze względu na to, iż pierwszy termin wycieczki obejmuje Balijski Nowy Rok, w grafiku drugiej wycieczki są drobne zmiany. Zapraszam do ich zobaczenia.


 

Dzień pierwszy 20.03.2015
Wylot

Dzień drugi 21.03
Przylot do Denpasar na Bali i przejazd do hotelu w miejscowości Kuta i zakwaterowanie w malowniczych domkach otoczonych przepięknym ogrodem. Sto metrów od malowniczej plaży słynącej z zachodów słońca całych w czerwieni.

Dzień trzeci 22.03
Zwiedzamy świątynie Oceanu Indyjskiego – Batu Balong i najpiękniejszą i zarazem najsłynniejszą świątynię - Tanah Lot.

Dzień czwarty 23.03
Odpoczywamy na przepięknej plaży poza miastem i podziwiamy kolejną świątynię ochronną Bali – Uluwatu, na terenie której odbędzie się słynny taniec balijski – Kecak.

Dzień piąty 24.03
Opuszczamy Kutę i udajemy się do jednego z najpiękniejszych miast Indonezji - Ubud. Po drodze zwiedzimy słynne Miasto Małp – Monkey Forest, Pałac królewski i świątynię Saraswati Timple. Koniec dnia zastanie nas w cudownym hotelu-spa na terenie Ubud. Niezwykły klimat tego miejsca, niebywały ogród wysoki na dwa metry zachwyci każdego!

Dzień szósty 25.03
Zaczniemy kolejny dzień od zwiedzania Świątyni Słonia – Goa Gajah. Następnie zobaczymy przepiękne Świątynię Taman Ayun w Mangwi i zjemy posiłek w restauracji u podnóża góry oplecionej niebywałymi polami ryżowymi.

Dzień siódmy 26.03.
Obejrzymy zabytki i dzieła sztuki w muzeum Arma, gdzie napijemy się słynnej balijskiej kawy. Zwiedzimy grobowce królów – Pura Gunung Kawi oraz Świątynię Wody - Pura Tirtha Empul.

Dzień ósmy 27.03
Wstaniemy bladym świtem i pojedziemy do słynnej Loviny, gdzie każdego poranka przepływają stada delfinów, a my w łodziach zetkniemy się z ich pięknem! Zrobimy zakupy cudownych wyrobów z pereł i muszli (oczywiście tylko Ci, którzy będą mieli ochotę), dzieł słynących w całej Indonezji, a niezwykle tanich. Udamy się do gorących źródeł wulkanicznych, słynących z uzdrawiającej wody – Air Panas Banjar. Zobaczymy energetyczny wodospad Git Git a na zakończenie Świątynię Pura Ulun Danu Beratan, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bali. Ten dzień będzie jeszcze piękniejszy, a my zmęczeni ale nasyceni pięknem Bali pojedziemy do hotelu w Candidasie.

Dzień dziewiąty 28.03
Wielkanoc...uroczyste śniadanie i…odpoczywamy, relaksujemy nad brzegiem Morza Balijskiego w pięknych domkach nad samym brzegiem! Tak, tak kochani, nasze domki będą najdalej 10 metrów od linii brzegowej! Kosmos wrażeń i odczuć... fale bijące o linię brzegową, z zawieszonym nad nim basenem! A za plecami wulkany! Odlot! Dla chętnych masaże, obfitość lokali i sklepików.
Popłyniemy na rafy koralowe aby ponurkować. Dla zainteresowanych Monika Jakubczak przygotuje specjalne warsztaty...

Dzień dziesiąty 29.03
Lany poniedziałek! Lejemy się wodą w trakcie płynięcia łodziami na Biała plażę! Opływamy okoliczne wyspy i wypoczywamy! Dla chętnych w godzinach wieczornych kolejne warsztaty Moniki Jakubczak, gdzie będziemy uczyć się czuć energię ziemi.

Dzień jedenasty 30.03
Zwiedzimy przepiękne miejsca takie jak Pałac na wodzie – Ujung Water Palace, Ogród królewski – Tamen Titra Ganga Wieczorem ostatni dzień warsztatów Moniki.

Dzień dwunasty 31.03
Zwiedzamy pozostałości po zamku królewskim – Kerta Gosa, niezwykłą Świątynię Nietoperzy oraz okoliczną czarną plażę. Na koniec odwiedzimy wioskę balijską Tenganan, gdzie zetkniemy się z majstersztykiem rzemiosła – rycinami w drewnie.

Dzień trzynasty 01.04
Na dzień dobry – dowcip proszę! A na poważnie zobaczymy Matkę Świątyń – Pura Gunung Agung. Jedyną część zbocza wulkanu, której nie zniszczył wybuch i spływająca lawa w 1962 Roku. Dzięki czemu stała się jeszcze bardziej czczonym miejscem przez Balijczyków. Odwiedzimy Świątynię Pura Ulun Danu Batur i zjemy posiłek w restauracji z widokiem na słynne jezioro...u stóp wulkanu...Widok porażający pięknem!

Dzień czternasty 02.04
Płacz, smutek, rozpacz...znaczy wylot...hihi